COLE SPROUSE BIOGRAPHY

21. října 2017 v 10:36 | © Kate | riverdale-online

Cole Mitchell Sprouse [narozený 4. srpna 1992] je americký herec a dvojče Dylana Sprouse. Je známy pro svojí roli Codyho Martina v seriálu Disney Channel Sladký život Zacka a Codyho a spin off Sladký život na moři. Sprouse momentálně hraje roli Jugheada Jonese v seriálu stanice The CW Riverdale.

Early Life

Cole Sprouse se narodil v Arazzo v Itálii americkým rodičům Matthew Sprousovi a Melanii Wright. Cole je o 15 minut mladší než jeho dvojče Dylan Sprouse. Cole byl pojmenován po jazzovém zpěvákovi a pianistovi jménem Nat King Cole. 4 měsíce po jeho narození se jeho rodina odstěhovala na Long Beach v Kalifornii.

Career

Cole a jeho bratr Dylan začaly s hraním ve věku 8 měsíců po návrhu jejich babičce Jenine Booth Wright, které byla učitelka dramatu a herečka. Ze začátku jeho kariéry sdílel hodně rolí také s Dylanem. Vzhledem k tomu, že zákony o dětské práci v Kalifornii omezují domu, po kterou mohou děti v jeden den na natáčení, obsazení dvojčat do jedné role umožňuje více času na točení. Některé role, které sdílel s jeho bratrem jsou třeba Patrick Kelly v sitcomu Grace Under Fire [1993 - 1998], Julian ve filmu Big Daddy [1999] nebo Pistachio Disguisey v The Master of Disguise [2002]. V roce 2001 se Cole začal objevovat v epizodách televizní komedie NBC Friends jako syn Rosse Gellera Ben. Tato role byla jeho první, ve které se neobjevil se svým bratrem. Jak Cole tak Dylan začaly přímat více rolí jako samostatné postavy, ale často pracují na stejných projektech.

Sprouse si zahrál Codyho Martina v seriálu Disney Channel Sladký život Zacka a Codyho spolu se svým bratrem. Později si zahrál teké v spin off k tomuto seriálu jménem Sladký život na moři.

9. února 2016 byl Sprouse obsazen jako Jughead Jones v seriálu Riverdale.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama