CASEY COTT BIOGRAPHY

22. října 2017 v 6:56 | © Kate | riverdale-online

Casey Morton Cott [narozený 8. srpna 1992] je americký herec, který je nejvíce známý pro svojí roli Kevina Kellera v seriálu Riverdale.

Early life

Cott vyrůstal v Chagrin Falls v Ohiu. Navštěvoval Boston University, ale později se rozhodl studovat herectví a změnil školu na Carnegie Mellon Schoot of Drama na které maturoval v roce 2016. Má dva bratry Carlyho Cotta a herce Careyho Cotta.

Career

V roce 2014 byl členem hry Parade v divadle New Hazlett v Pittsburghu, kde hrál spolu s několika jeho spolužáky z Carnegie Mellon. Pokračoval ve studiích na CMU a souběžně pracoval na univerzitní divadelní produkci. V srpnu roku 2016 hrál Mojžíše v premiérovém koncertním čtení nejnovějšího hudebního projektu Stephena Shwartze, jevištní tvorby knížete Egypta, v Divadle Bay Street v Sag Harbor v NY, naproti Shulerovi Hensleyovi a Johnovi Carianim.
12. března 2016, během svého posledního ročníku v CMU, byl Cott obsazen jako Kevin Keller do seriálu The CW Riverdale, televizní adaptaci Archie Comics. Charakter Kevina je pozoruhodný kvůli jeho postavení jako první otevřená gay postava v historii Archie Comics. Cott uvedl ve videu na Facebooku, které bylo v březnu 2017 zveřejněno fanouškům, že se původně ucházel o roli Archieho a Jugheada před tím, než přistoupil na roli Kevina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama